„Ana, mon amour”

Dramat; reżyseria: Cãlin Peter Netzer; produkcja: Rumunia, Niemcy, Francja 2017; 125 min.

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na ostatnim festiwalu Berlinale „Ana, mon amour” to kolejny wybitny dramat psychologiczny Cãlina Petera Netzera, jednego z najciekawszych reżyserów rumuńskiej nowej fali, zdobywcy Złotego Niedźwiedzia za „Pozycję dziecka”.

Ana (Diana Cavallioti) i Toma (Mircea Postelnicu) poznają się na studiach z literatury i błyskawicznie w sobie zakochują. Poważnym testem dla ich związku będą jednak zaburzenia psychiczne dziewczyny. Czy para poradzi sobie z traumatycznym doświadczeniem? Czy młodzieńcze zauroczenie przetrwa próbę czasu? Odpowiedzi, jak zwykle u Netzera, będą zaskakujące i niejednoznaczne...

Seanse:8.11 (środa – Tania Środa) godz. 18.00; 17.11 (piątek – Weekendowe Premiery) godz. 20.15; Ceny biletów: 10 zł – normalny, 8 zł – ulgowy*; w Tanią Środę wszystkie bilety 8 zł

* Ulga przysługuje emerytom, rencistom, studentom i uczniom po okazaniu ważnej legitymacji.

 

„Miś Bamse i Miasto Złodziei”

Animacja; reżyseria: Christian Ryltenius; produkcja: Szwecja 2014; 65 min.

 

Bamse musi chronić swoją babcię przed złym lisem Reynardem. Niestety, ta zostaje porwana, co uniemożliwiło jej zrobienie miodu, który czyni Bamse najsilniejszym niedźwiedziem na świecie. Postanawia zatem wraz z przyjaciółmi – żółwiem i zajączkiem – wyruszyć w niebezpieczną podróż do Lasu Złodziei. Pełna przygód wyprawa pozwoli im przekonać się , jak wielka jest siła przyjaźni.

Seanse: 12.11 (niedziela – Mama, Tata i Ja) godz. 15.00; Ceny biletów:10 zł – dorośli, 5 zł dzieci**

** Bilet ulgowy przysługuje dzieciom do lat 15.

 

„Konstytucja”

Dramat, komedia; reżyseria: Rajko Grlić; produkcja: Chorwacja, Czechy, Słowenia, Macedonia 2016, 90 min.

Zdobywca Grand Prix dla najlepszego filmu na MFF w Montrealu to intymna historia miłosna z udziałem trojga ludzi zamieszkujących ten sam budynek w centrum Zagrzebia.

Bohaterowie różnią się pod względem statusu społecznego, orientacji seksualnej, przekonań politycznych i religijnych, ale łączy ich nie tylko miejsce, w którym żyją, lecz również demony przeszłości, ściśle powiązane z trudną historią stosunków serbsko-chorwackich.
Vjeko jest 60-letnim nauczycielem w liceum, który poświęcił całe swoje życie badaniu chorwackiej historii i języka. Mieszka w zaniedbanym lokum wraz ojcem, przykutym do łóżka byłym oficerem Ustasze, faszystowskiej armii chorwackiej. Na domiar złego przed niespełna rokiem tragicznie zginął partner Vjeko, wiolonczelista Bobo.
Pozbawiony chęci do życia bohater jedyną radość znajduje w wieczornych spacerach, podczas których prowokacyjnie włóczy się po mieście w makijażu i kobiecym ubraniu. Pewnej nocy zostaje pobity przez grupę wyrostków aż do utraty przytomności. W szpitalu Maja, dobiegająca pięćdziesiątki pielęgniarka, rozpoznaje we Vjeko lokatora tej samej kamienicy, której piwnicę zamieszkuje. Maja pomaga Vjeko wrócić do domu, gdzie zaczyna opiekować się nie tylko nim, ale również jego kalekim ojcem. W zamian Vjeko zgadza się pomóc mężowi Mai, dyslektycznemu policjantowi Ante, przygotować się do egzaminu z konstytucji chorwackiej. Ante jest Serbem i tylko z tego tytułu wciąż napotyka na nieprzyjemności w pracy. Tak rozpoczyna się opowieść o trojgu kompletnie różnych ludzi, którzy nieoczekiwanie i wbrew własnej woli uzależniają się od siebie.

Seanse:15.11 (środa – Tania Środa) godz. 18.00; 22.11 (środa – Tania Środa) godz. 18.00; w Tanią Środę wszystkie bilety 8 zł

„Tunel”

 

Dramat, thriller; reżyseria: Seong-hoon Kim; produkcja: Korea Południowa 2016; 126 min.

Premiera w Polsce 17.11.2017 r.

Jeong-soo (Jung-woo Ha) jest dealerem samochodowym, jadącym na urodziny swojej córki. Podczas drogi wjeżdża w tunel, który niespodziewanie się zawala. Zdesperowany mężczyzna próbuje znaleźć sposób, aby uwolnić się spod gruzów. Na pomoc rusza mu ekipa ratunkowa, a w poszukiwania zaangażowana jest cała społeczność. Akcja ratownicza przedłuża się, a on sam traci wiarę, w to, że ktoś zamierza mu pomóc…

Seanse:17.11 (piątek – Weekendowe Premiery) godz. 18.00; 29.11 (środa – Tania Środa) godz. 18.00; Ceny biletów: 10 zł – normalny, 8 zł – ulgowy*; w Tanią Środę wszystkie bilety 8 zł

* Ulga przysługuje emerytom, rencistom, studentom i uczniom po okazaniu ważnej legitymacji.

 

„Toni Erdmann”

Komedia; reżyseria: Maren Ade; produkcja: Niemcy, Austria 2016; 162 min.

Najnowszy film Maren Ade („Wszyscy inni”) to pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menadżerką, a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem.

Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom z przeciętnego niemieckiego przedmieścia. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.

„Toni Erdmann” to przewrotna, wzruszająca komedia o tym, co jest w życiu naprawdę ważne. To historia kobiety, która poświęciła wszystko dla pracy, ale będzie musiała przemyśleć wyznawane przez siebie wartości. Może to właśnie szalony Toni Erdmann pomoże jej odkryć coś, czego nałogowa pracoholiczka nie była w stanie dostrzec?

Seanse:1.12 (piątek – Kino dla Dorosłych) godz. 20.00; Ceny biletów: 10 zł – normalny, 8 zł – ulgowy*

* Ulga przysługuje emerytom, rencistom, studentom i uczniom po okazaniu ważnej legitymacji.

 

 

Seans Data/Cykl/Godzina Ceny biletów

„Ana, mon amour”

Dramat; reżyseria: Cãlin Peter Netzer; produkcja: Rumunia, Niemcy, Francja 2017; 125 min.

8.11 (środa – TANIA ŚRODA) godz. 18.00

10 zł – normalny

8 zł – ulgowy*

W Tanią Środę wszystkie bilety w cenie 8 zł

17.11 (piątek – WEEKENDOWE PREMIERY) godz. 20.15

„Miś Bamse i Miasto Złodziei

Animacja; reżyseria: Christian Ryltenius;produkcja: Szwecja 2014; 65 min.

12.11 (niedziela – MAMA, TATA I JA) godz. 15.00

10 zł – dorośli

5 zł – dzieci**

**Bilet ulgowy przysługuje dzieciom do lat 15.

„Konstytucja”

Dramat, komedia; reżyseria: Rajko Grlić; produkcja: Chorwacja, Czechy, Słowenia, Macedonia 2016, 90 min.

15.11 (środa – TANIA ŚRODA) godz. 18.00

W Tanią Środę wszystkie bilety w cenie 8 zł

22.11 (środa – TANIA ŚRODA) godz. 18.00

„Tunel”

Dramat, thriller; reżyseria: Seong-hoon Kim; produkcja: Korea Południowa 2016; 126 min.

17.11 (piątek – WEEKENDOWE PREMIERY) godz. 18.00

10 zł – dorośli

8 zł – ulgowy*

W Tanią Środę wszystkie bilety w cenie 8 zł

29.11 (środa – TANIA ŚRODA) godz. 18.00

„Toni Erdmann”

Komedia; reżyseria: Maren Ade; produkcja: Niemcy, Austria 2016; 162 min.

1.12 (piątek – KINO DLA DOROSŁYCH) godz. 20.00

10 zł – normalny

8 zł – ulgowy*

 

*Ulga przysługuje emerytom, rencistom, studentom i uczniom po okazaniu ważnej legitymacji.

** Dzieci do lat 15

 

Frantz”

Dramat historyczny; reżyseria: Francois Ozon; produkcja: Francja, Niemcy 2016, 113 min

 

Film francuskiego mistrza suspensu i delikatnej erotyki, Françoisa Ozona, to stylowa i sugestywna mieszanka romansu i kryminału w stylu retro. Film zdobył aż 11 nominacji do Cezarów 2017 czyli francuskich odpowiedników Oscarów.

Niewielkie niemieckie miasto, lata 20., tuż po wojnie. Młoda Niemka, Anna, odwiedza miejsce spoczynku poległego na froncie narzeczonego. Ku swemu zdumieniu, dziewczyna spotyka nad grobem Frantza tajemniczego mężczyznę obcego pochodzenia.


Mężczyzna, Adrien, okazuje się przybyszem z Francji. Przedstawia się jako przyjaciel zmarłego. Z biegiem czasu między Francuzem a Niemką zaczyna się rodzić osobliwa więź. Tylko czy Adrien rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje.

Seanse:11.10. (środa – Tania Środa) godz.18.00; 18.10. (środa – Tania Środa) godz.18.00; w Tanią Środę wszystkie bilety 8 zł

 

„Ciao Italia!”

Komediodramat; reżyseria: Pif ; produkcja: Włochy 2016; 99 min


Włoska komedia w klimacie  „Życie jest piękne” i „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”

Ciao Italia! opowiada o miłości z wielką historią w tle. Jest rok 1943, Nowy Jork. Między włoskimi imigrantami, Arturo i Florą, rodzi się uczucie. Wizję wspólnej przyszłości psuje jednak fakt, że Flora została przyrzeczona synowi bossa mafii. Aby nie dopuścić do tego małżeństwa, Arturo musi poprosić o rękę Flory ojca swojej ukochanej, żyjącego w małym miasteczku na Sycylii. Biednemu i zakochanemu mężczyźnie pozostaje tylko jeden sposób, żeby dotrzeć na wyspę: postanawia zaciągnąć się do amerykańskiej armii, przygotowującej się do lądowania na Sycylii.

 

Seanse:13.10. (piątek – Weekendowe Premiery) godz.18.00; 20.10. (piątek – Weekendowe Premiery) godz.20.00; Ceny biletów: 10 zł – normalny,8 zł – ulgowy* ; w Tanią Środę wszystkie bilety 8 zł

 

*Ulga przysługuje emerytom, rencistom, studentom i uczniom po okazaniu ważnej legitymacji.

 

„50 wiosen Aurory”

Komedia; reżyseria: Blandine Lenoir ; produkcja: Francja 2017; 89 min

 

Zdobywca nagrody głównej na tegorocznym Transatlantyk Festivalu. Przebojowa francuska komedia  o tym, że nigdy nie jest za późno, by rozpocząć wszystko od nowa.


Aurora ma 50 lat. Niedawno rozstała się z mężem, a teraz straciła pracę i dowiedziała się, że będzie babcią. Kobieta czuje się powoli spychana na margines społeczeństwa, ale kiedy przypadkowo wpada na swoją wielką miłość z dawnych lat, postanawia zawalczyć o szczęście.
Czy właśnie teraz nadszedł czas, aby zacząć wszystko od nowa?

 

Film we Francji został kinowym przebojem, od dnia premiery obejrzało go ponad pół miliona widzów

Seanse:13.10. (piątek – Weekendowe Premiery) godz.20.00; 20.10. (piątek – Weekendowe Premiery) godz.18.00; 25.10. (środa – Tania Środa) godz.18.00 Ceny biletów: 10 zł – normalny,8 zł – ulgowy*; w Tanią Środę wszystkie bilety 8 zł

 

*Ulga przysługuje emerytom, rencistom, studentom i uczniom po okazaniu ważnej legitymacji.

 

„Niedoparki”

Animacja; reżyseria: Galina Miklinova; produkcja: Czechy, Słowacja 2016; 83 min

 

Film jest ekranizacją książki pod tym samym tytułem.

 

Niedoparki zajmują się skakaniem na jednej nodze, robieniem kawałów, śpiewaniem śmiesznych piosenek, a kiedy indziej wymyślaniem niebezpiecznych zabaw. Są wśród nich również tacy, którzy należą do gangów, organizują skarpetkowe porwania i żądają okupów. Jedno można powiedzieć na pewno – w ich życiu nie ma miejsca na nudę!

To dziarskie, pełne humoru, energii i pomysłów stworzenia, które zamieszkują szczeliny między książkami, szuflady, dna szaf i różne inne zakamarki. Są stałymi bywalcami ludzkich mieszkań – również Twojego. Niech nie dziwią Cię zatem ginące skarpetki, zwłaszcza te z naturalnych włókien – zapewne są już na dnie żołądka Hihlika lub Ramzesa albo jakiegoś innego stwora z niedoparkowej ferajny. Gdy już zabierają skarpetkę, to tylko jedną z pary, bo wtedy jest o wiele weselej i zabawniej.

Seanse: 15.10. (niedziela – Mama, Tata i Ja ) godz.15.00; 22.10. (niedziela – Mama, Tata i Ja) godz.15.00; 29.10. (niedziela – Mama, Tata i Ja ) godz.15.00 Ceny biletów: 10 zł – dorośli, 5 zł dzieci**

**Bilet ulgowy przysługuje dzieciom do lat 15.

 

„Paterson”

Komediodramat; reżyseria: Jim Jarmush; produkcja: USA 2016; 118 min

 

To rewelacja tegorocznego festiwalu w Cannes i najlepszy od lat film Jima Jarmuscha. Twórca „Broken Flowers” stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób.

 

Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

Seanse:27.10. (piątek – Kino dla Dorosłych) godz.20.00; Ceny biletów: 10 zł – normalny,8 zł – ulgowy*

*Ulga przysługuje emerytom, rencistom, studentom i uczniom po okazaniu ważnej legitymacji.

 

Seans Data/Cykl/Godzina Ceny biletów

„Frantz”

Dramat historyczny; reżyseria: Francois Ozon; produkcja: Francja, Niemcy 2016, 113

11.10 (środa – TANIA ŚRODA) godz.18.00 W Tanią Środę wszystkie bilety w cenie 8 zł
18.10 (środa – TANIA ŚRODA) godz.18.00

„Ciao Italia!”

Komediodramat; reżyseria: Pif ; produkcja: Włochy 2016; 99 min

13.10 (piątek – WEEKENDOWE PREMIERY) godz.18.00

10 zł – normalny

8 zł ulgowy*

20.10 (WEEKENDOWE PREMIERY) godz.20.00

„50 wiosen Aurory”

Komedia; reżyseria: Blandine Lenoir ; produkcja: Francja 2017; 89 min

13.10 (piątek – WEEKENDOWE PREMIERY) godz.20.00

10 zł – normalny

8 zł ulgowy*

W Tanią Środę wszystkie bilety w cenie 8 zł

20.10 (piątek – WEEKENDOWE PREMIERY) godz.18.00

25.10 (środa – TANIA ŚRODA)

godz.18.00

„Niedoparki”

Animacja; reżyseria: Galina Miklinova; produkcja: Czechy, Słowacja 2016; 83 min

15.10 (niedziela – MAMA, TATA i JA) godz.15.00

10 zł dorośli

5 zł – dzieci

**Bilet ulgowy przysługuje dzieciom do lat 15.

22.10 (niedziela – MAMA, TATA i JA) godz.15.00
29.10 (niedziela -MAMA, TATA i JA) godz.15.00

„Paterson”

Komediodramat; reżyseria: Jim Jarmush; produkcja: USA 2016; 118 min

27.10 (piątek – KINO DLA DOROSŁYCH) godz.20.00

10 zł – normalny

8 zł ulgowy*

*

Ulga przysługuje emerytom, rencistom, studentom i uczniom po okazaniu ważnej legitymacji.

** Dzieci do lat 15