biletna

 

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

Partnerzy

Newsletter

 

23.06 (piątek) godz. 22.00

3. 2. 1... START! LETNIE KINO PLENEROWE

„Za jakie grzechy, dobry Boże?”

 

Komedia; reż.: Philippe de Chauveron; Francja 2014; 97 min.

Przebojowa komedia, która jest remedium na nasze uprzedzenia i napięcia współczesnego świata – nie próbuje go zmienić, ale rozbroić śmiechem... Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?

 

1.07 (sobota) godz. 19.00

Z muzyką na poważnie: SILBERMAN NEW QUINTET

Koncert promujący najnowszą płytę Silberman New Quintet „PIEŚŃ GĘSI KANADYJSKICH”

Perkusista Łukasz Stworzewicz z przytupem wszedł w 2016 rok, prezentując ze swoją formacją album „Silberman And Three Of A Perfect Pair” – wymykające się prostym klasyfikacjom przedsięwzięcie poszerzające tradycyjne rozumienie formuły klasycznego tria fortepianowego, gdzie muzyce towarzyszyła awangardowa w wymowie poezja Krystyny Miłobędzkiej, którą na żywo interpretował znakomity Jan Peszek. Biorąc pod uwagę spory deficyt w kontekście podejmowania podobnych prób odświeżenia rzeczonej konwencji na polskiej scenie muzyki jazzowej, fakt ukazania się takiej właśnie płyty uznać należy za duży akt odwagi w kreowaniu wymagającej skądinąd klarownej i konsekwentnej wizji artystycznej.

Ta ekspansywna, otwarta i siłą rzeczy dobrze przemyślana koncepcja znajduje naturalne rozwinięcie w kolejnym projekcie Stworzewicza – Silberman New Quintet, gdzie oprócz perkusji lidera, fortepianu Mateusza Gawędy, kontrabasu Kuby Mielcarka i gitary basowej Artura Kudłacika, jako gość niepokojąco kreatywne frazy saksofonu altowego wprowadza świetny Maciej Obara. Razem stworzyli idealnie zgraną grupę fachowców twórczo rozwijających idiom nieostrej definicji poszukującej muzyki improwizowanej. Coś na kształt dobrze wyważonego środka, rozumianego jako wzorcowe zbalansowanie inspiracji dotykających główny nurt jazzu ze zdecydowanymi odniesieniami sięgającymi w rejony muzyki free.

Nowa płyta sygnowana nazwą Silberman to z jednej strony potwierdzenie niebanalnych możliwości zaprezentowanych już wcześniej przez Stworzewicza, z drugiej – stanowi nadzieję na dalszy rozwój perkusisty ukierunkowany na kształtowanie koherentnej filozofii muzycznej jeszcze bardziej rozszerzającej i modyfikującej jego wizjonerskie spojrzenie. Spojrzenie oparte na równowadze pomiędzy kompozycją a improwizacją i pokazujące autorską wypowiedź wzorcowo wpisującą się w szeroki kanon europejskiej muzyki improwizowanej.

/Tomasz Łuczak Polish-Jazz.blogspot/

Silberman New Quintet:

Łukasz Stworzewicz – perkusja
Mateusz Gawęda – fortepian
Kuba Mielcarek – kontrabas
Artur Kudłacik – gitara basowa
Maciej Obara – saksofon altowy

Ceny biletów: 50 zł (rząd 1 – 8), 40 zł (rząd 9 – 18).

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7,
tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.
Bilety online: www.kultura.andrychow.eu i www.kupbilecik.pl.

 

ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2016/2017

Uroczystość odbędzie się 8 czerwca 2017 r. o godz. 15.30 w Pałacu Bobrowskich w Andrychowie. 

Ceremonię uświetni wykład pt. "Tożsamość kulturowa", który wygłosi DR HAB. JOANNA HAŃDEREK z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Andrychowa!!!

Przypomnijmy!

Celem Stowarzyszenia jest:
- prowadzenie edukacji osób starszych w różnych dziedzinach nauk,
- aktywizacja społeczna osób starszych poprzez uczestnictwo w różnych formach życia społecznego,
- propagowanie zasad kulturalnego współżycia społecznego,
- propagowanie i popieranie różnorodnych form aktywności intelektualnej psychicznej i fizycznej.

Cele te realizowane są poprzez organizowanie wykładów, warsztatów (malarskie, informatyczne, poetyckie), wystaw, zajęć z zakresu kultury fizycznej (gimnastyka, wycieczki turystyczne). Członkiem Stowarzyszenia może być każda osoba, która ukończyła, 50 lat, zakończyła pracę zawodową(emerytura, renta, świadczenie przedemerytalne) i posiada minimum średnie wykształcenie. W proponowanych przez Stowarzyszenie zajęciach mogą uczestniczyć osoby nie posiadające wykształcenia średniego, mają wówczas status słuchacza.