Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

Mecenasi Kultury

VI FESTIWAL PLACKORZY – DNI ANDRYCHOWA
6 sierpnia (sobota) - Andrychów, Plac Mickiewicza

Program imprezy, regulamin, karta zgłoszeń KONKURSU „O ZŁOTĄ ANDRYCHOWSKĄ CZAPKĘ KUCHARSKĄ”,  Regulamin wykupu powierzchni handlowej oraz Karta wykupu powierzchni handlowej w części zamkniętej (Plac Mickiewicza  w Andrychowie) w  rozwinięciu wiadomości!

KARTA ZGŁOSZEŃ DO KONKURSU „O ZŁOTĄ ANDRYCHOWSKĄ CZAPKĘ KUCHARSKĄ” 2016

REGULAMIN KONKURSU O ZŁOTĄ ANDRYCHOWSKĄ CZAPKĘ KUCHARSKĄ 2016

 

Regulamin wykupu powierzchni handlowej oraz Karta wykupu powierzchni handlowej w części zamkniętej (Plac Mickiewicza  w Andrychowie) podczas imprezy VI Festiwal Plackorzy - Dni Andrychowa w dniu 6 sierpnia 2016 r. organizowanej przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie - Kliknij - pobierz

 

VI FESTIWAL PLACKORZY – DNI ANDRYCHOWA
6 sierpnia (sobota), Andrychów – Plac Mickiewicza
Patronat Honorowy – Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak

PROGRAM

Plac Mickiewicza:

Godz. 16.30 | ELVIS SHOW

Godz. 17.00 | Rozstrzygnięcie konkursu o Złotą Andrychowską Czapkę Kucharską (na najlepszy placek)

Godz. 17.30 | ELVIS SHOW

Godz. 18.00 | Koncert OSTATNI W RAJU

Godz. 19.30 | THE BLUES BROTHERS SHOW

Godz. 20.00 | Parada motocykli – Stowarzyszenie Motocyklistów Nieznani Jeźdźcy Andrychów

Godz. 20.30 | Koncert SEBASTIAN RIEDEL & CREE

Wstęp wolny

Dodatkowe atrakcje:

Stoiska z rękodziełem ludowym, atrakcje dla dzieci, warsztaty SPORT & FIT, stoiska gastronomiczne.

Szczegóły na stronie: www.kultura.andrychow.eu/dni-andrychowa

Partnerzy:

Football Academy Andrychów
Twój kucharz Twój trener
Stowarzyszenie Motocyklistów Nieznani Jeźdźcy Andrychów
Gremium MC Kraków

O ARTYSTACH

ELVIS SHOW i THE BLUES BROTHERS SHOW

ELVIS SHOW i THE BLUES BROTHERS SHOW to wybuchowa mieszanka największych rock'n'rollowych i filmowych przebojów, okraszona ogromną dawką energii wysyłanej ze sceny. To niepowtarzalna okazja, aby poczuć prawdziwą moc Króla Rock and Rolla, a także poczuć się jak bohaterowie filmu The Blues Brothers. Taka kumulacja wspaniałej muzyki i wrażeń wizualnych to wydarzenie, którego nie można przegapić!

Skład zespołu:

Szymon Wyrembak – wokal i gitara

Roman Szonowski – gitara basowa

Sławek Szonowski – perkusja

 

OSTATNI W RAJU

OSTATNI W RAJU – grupa muzyczna grająca muzykę rockową, która powstała w 2013 roku. Zespół tworzy czterech obiecujących muzyków, którzy pomimo swojego młodego wieku posiadają duże doświadczenie artystyczne. Grupę charakteryzuje dynamizm, rozmach, zapał i temperament – cztery słowa, które tworzą perfekcyjny rock. Znacie przecież te piosenki, które mają w sobie tyle energii, że podczas odtwarzania wlewają ją w słuchających, i nie da się nie kiwać głową do rytmu. A w przypadku zespołu Ostatni w Raju wszystkie kawałki dają właśnie taki efekt.

Głównym punktem koncertu będzie autorski materiał zespołu, który staje się coraz bardziej rozpoznawalny w naszym kraju. Dodatkowo muzycy wykonają największe muzyczne hity w swoich aranżacjach. Każdy ich występ jest w pełni świadomym show, które przyciąga uwagę.

Skład zespołu:

Piotr Piekiełko – wokal

Łukasz Malinowski – gitara

Piotr Malinowski – gitara basowa

Mateusz Zakrzewski – perkusja

Doświadczenie:

Zespół w swojej karierze zagrał ponad 300 koncertów w całym kraju, goszcząc na największych scenach w Polsce. Były to zarówno małe jak i duże koncerty, a w tym także występy akustyczne.

Nagrody:

Seven Festiwal – I miejsce w eliminacjach

Rock Fest – I miejsce

CK Art – I miejsce

JP Artist Festival – wyróżnienie

Wszyscy Śpiewamy na Rockowo – wyróżnienie

Party Rura – nagroda specjalna

RMF FM: Ja Cię kręcę

Skoda Auto Festiwal

Media:

Utwory zespołu można usłyszeć w ogólnopolskich i lokalnych stacjach radiowych: Radio Trójka, Radio Kraków, Radiofonia (grupa RMF FM), Eska Rock oraz w rozgłośniach studenckich. Na swoim kanale YT mają ponad 230 tysięcy odsłon – Ostatni w Raju – Kanał YouTube:

Ostatni w Raju – Maskarada

Ostatni w Raju – Złota klatka (live)

Ostatni w Raju – Pytałem

Ostatni w Raju – Marzenia (live)

Ostatni w Raju – Nic nie może wiecznie trwać (Anna Jantar)

Ostatni w Raju – Okazał się psycholem (live)

Zespół od 2015 roku stale współpracuje z największymi polskimi gwiazdami internetu: Letni Chamski Podryw i Chwytak.

SEBASTIAN RIEDEL & CREE

CREE to zespół grający rocka, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70.

Skład zespołu:

Sebastian Riedel – gitara, wokal, harmonijka ustna

Sylwester Kramek – gitara

Lucjan Gryszka – gitara basowa

Tomasz Kwiatkowski – perkusja

Adam Lomania – instrumenty klawiszowe

HISTORIA CREE
1993

Zespół Cree powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16-letnich chłopców – Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana, którego fascynowała historia i życie Indian, sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie.

1997

Rok 1997 okazał się dla zespołu rokiem ogólnopolskiego debiutu – wystąpił na I Festiwalu Młodej Kultury w warszawskiej „Stodole”, potem w tym samym roku zdobył Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Następnie grupa wystąpiła na „Famie” w Świnoujściu, a koncert został zarejestrowany przez TVP. Zaraz potem w październiku zespół zagrał w Sali Kongresowej jako support Johna Mayalla. Jedna z gazet napisała wówczas: „Bez kompleksów zagrali własny repertuar, ciekawy hołdujący rockowej tradycji, zwłaszcza tej spod znaku The Rolling Stones”.

1998

W maju 1998 roku wyjechali na festiwal w Lille we Francji, gdzie dali kilka udanych koncertów i zostali świetnie przyjęci przez francuską publiczność. Przed wyjazdem grupa zarejestrowała materiał na debiutancką płytę, która mimo braku reklamy i współpracy z wielkimi wytwórniami, zebrała dobre recenzje i całkiem nieźle się sprzedała. W grudniu 1998 roku grupa Cree ponownie pojawiła się w studiu, tym razem jednak muzycy postanowili nagrać płytę we współpracy z wytwórniami: Pomaton EMI i Scena FM. Nagrano powtórnie cały materiał z pierwszej płyty, wprowadzono niezbędne poprawki w brzmieniu utworów i dodano jeden nowy pt. „Parę lat”.

2000
W 2000 roku w plebiscycie miesięcznika „Twój Blues” w kategorii najlepszy wokalista bluesowy Sebastian Riedel zajął 2-gie miejsce. Pod koniec roku 2000 zespół nagrał utwór „Wesoła nowina” na płytę z bluesowymi kolędami, co zaowocowało zrealizowaniem teledysku dla telewizji Polsat.W latach 2000 – 2001 nastąpiły znaczące zmiany w składzie zespołu. Powrócił na stałe do Cree Sylwester Kramek, a odeszli – Marek Gruszka i Dariusz Sarna, którego zastąpił wybitny śląski basista legendarnej grupy Krzak – Jurek „Kawa” Kawalec. Po tak znaczących zmianach grupa zaczęła pracować nad materiałem na kolejny album.

2002

W lipcu 2002 roku ukazała się długo oczekiwana płyta pt. „Za tych...” – bardzo klimatyczna, z życiowymi niebanalnymi tekstami i niekomercyjna, co zdaniem fanów jest jej dużym atutem. Nagrania odbywały się na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Muzycy Cree tym razem wydali album sami, rezygnując ze współpracy z wielkimi wytwórniami płytowymi. Niestety, konsekwencją tego była jego niewielka promocja medialna, ale mimo to album zebrał bardzo dobre recenzje, zostając bluesową płytą roku 2002 magazynu „Twój Blues”. Spotkał się też z dobrym przyjęciem ze strony fanów zespołu.

2003

Rok 2003 to czas nieoczekiwanych zmian, z Cree postanowił odejść Krzysztof Głuch. Po raz pierwszy bez instrumentów klawiszowych zespół zagrał na Dniach Tyskich w czerwcu. Od tamtego momentu grupa postawiła na mocniejsze gitarowe brzmienie i na razie zrezygnowała z brzmienia klawiszy. Bolesną stratą dla zespołu była śmierć Jurka Kawalca, ale jak podkreślał Bastek – Kawa jest, będzie i zostanie”. Nowym basistą Cree został Lucjan Gryszka, doświadczony muzyk śląskiej sceny muzycznej. W październiku zespół nakręcił teledysk promujący film dokumentalny o Ryśku Riedlu, którego premiera odbyła się w 2004 roku.

2004

Na początku roku 2004 nastąpiły dalsze zmiany personalne – perkusistę Adriana Fuchsa zastąpił Tomek Kwiatkowski, a do współpracy zespół zaprosił znanego śląskiego muzyka, grającego na instrumentach klawiszowych – Adama Lomanię. W lipcu 2004 grupa podsumowała swą 10-letnią działalność wydając płytę „Parę lat”, zawierającą 10 utworów z poprzednich płyt w tym jeden w nowej, niepublikowanej wersji pt. „Po co więcej mi”.

2007

W grudniu 2007 roku zespół Cree wydał kolejną, piątą już płytę, w ciągu swej działalności pt. „Tacy sami”. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje w prasie muzycznej.

2009

6 czerwca 2009 r. miało miejsce kolejne ważne wydarzenie w historii zespołu. W pięknej scenerii Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego, przy współudziale orkiestry kameralnej AUKSO z Tychów pod kierownictwem Marka Mosia, dyrygenta i dyrektora orkiestry, zespół Cree obchodził kolejny swój jubileusz – 15-lecia działalności artystycznej. Gośćmi koncertu byli: Józef Skrzek, Krzysztof Głuch, Marek Gruszka i Adrian Fuchs. Koncert ten został udokumentowany i wydany na płycie audio i DVD „15”.

2011

11 listopada 2011 r. zespół ponownie wystąpił z koncertem w teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Podczas koncertu zarejestrowano materiał na druga płytę DVD zespołu Cree pt. „Cree Live”. Premiera płyty DVD odbyła się 18 czerwca 2012 r. a jej producentem była firma Metal Mind Productions.

2012

2012 rok to kontrakt zespołu z wytwórnią Universal Music. Zespół ukończył pracę nad najnowszym albumem pt. „Diabli nadali”, który ukazał się na rynku muzycznym 29 maja 2012 r.

2013

W czerwcu 2013 r., utworem „Jestem tu dla Ciebie”, zespól Cree zdobył nagrodę główną na Sopot Top Trendy Festiwal oraz nagrodę specjalną słuchaczy RMF MAXX.

24 września 2013 r. ukazała się najnowsza płyta zespołu pt. „Wyjdź”.

2014

4 listopada 2014 r. to dzień premiery nowej płyty „20 LAT CREE”, czyli „live”, który nagraliśmy w Chorzowie podczas tegorocznego Festiwalu im. Ryśka Riedla „Ku pamięci”.

Byli członkowie zespołu:

Dariusz Sarna – gitara basowa (1993 – 2001)

Adrian Fuchs – instrumenty perkusyjne, perkusja (1993 – 2004)

Marek Gruszka – gitara (1998 – 2001)

Krzysztof Głuch – instrumenty klawiszowe (1993 – 2003)

Jerzy „Kawa” Kawalec (zmarły) – gitara basowa (2001 – 2003)

Rafał Rękosiewicz – organy Hammonda (1997 – 1998)

WARSZTATY SPORT & FIT
Ostatnio bardzo popularne jest bycie FIT, dbanie o swoją kondycję oraz o super sylwetkę. Treningi, siłownie, rozpisywane diety, cała otoczka wokół tego jest dość napięta. Wychodząc naprzeciw ludziom, którzy do tej pory nie mieli okazji bliżej zetknąć się z tematem jakże popularnego ostatnio słowa FIT, przygotowaliśmy – jako formę atrakcji – warsztaty SPORT & FIT. Odwiedzający kącik sportowy będą mogli poznać podstawy dietetyki, przyswoić takie pojęcia jak anabolizm, katabolizm, przemiana materii, nadwyżka czy też deficyt kaloryczny oraz inne ciekawe informacje dotyczące treningu fizycznego we wszelakich formach. Dla najmłodszych uczestników przewidziano mini boisko piłki nożnej, na którym będą prowadzone gry oraz zabawy. Dzieciaki będą mogły wziąć udział w warsztatach piłkarskich prowadzonych przez trenerów Football Academy Andrychów. Warsztaty SPORT & FIT z pewnością zachęcą wszystkich do prowadzenia zdrowego i usportowionego trybu życia niezależnie od wieku, płci czy też wykonywanego zawodu.

Twój kucharz Twój trener

Ostatnio bardzo popularne jest bycie FIT, dbanie o swoją kondycję oraz o super sylwetkę. Treningi, siłownie, rozpisywane diety, cała otoczka wokół tego jest dość napięta. Wynajmujemy trenerów, kupujemy drogie suplementy, spalacze tłuszczu oraz masę innych specyfików oraz rzeczy, które rzekomo mają pomóc nam wyglądać jak z okładki sportowych czasopism. Czy tak naprawdę to wszystko ma sens? Katorga na treningu, potem dieta rozpisana i pozapinana na sztywno co do grama, drogie, nie do końca współpracujące z naszym zdrowiem, suplementy które jakże często bazują już na granicy środków niedozwolonych. Żeby nagle być fit, nagle być jak z okładki bo tak jest modnie, żeby być lepszą lub lepszym od koleżanki czy kolegi... bez sensu!!! Przecież bycie Fit nie zaczyna się od sportowej bluzy i super adidasów, bycie fit nie równa się się plastikowy pojemnik z jedzeniem na cały dzień, bycie fit to nie tylko ciężki trening na bieżni w czterech ścianach (pomijając fakt, iż np. w porze wiosenno-letniej można trenować w plenerze). Bycie Fit to nie wynajęty na pokaz trener czy zakupiony karnet na siłownię, który użyty był dwa razy w miesiącu. Czy bycie fit to dieta rozpisana, która tak naprawdę nas męczy i nam nie smakuje?

Tak naprawdę bycie fit zaczyna się w kuchni, nawet jeszcze wcześniej, w sklepie spożywczym, ale kuchnia jest właśnie tym miejscem gdzie wszystko zaczyna się rodzić, rodzą się posiłki, nasze smaki, nawyki żywieniowe, tam właśnie rodzi się bycie fit! To od tego jak się odżywiamy, i w jakiej ilości spożywamy posiłki zależy czy będziemy wysportowani – fit, czy zmieścimy się w taliowane modne ubrania – fit, czy będziemy symbolem zdrowia – fit, czy będziemy jeść z plastikowego pojemnika i wyglądać przy tym seksownie modnie – fit. Sedno leży w kuchni, a my zazwyczaj leżymy na kanapie z paczką ciastek i chipsów oglądamy TV, myśląc i lamentując: chciałbym być fit, ale to kosztuje tyle czasu, i tyle pieniędzy, i ta dieta, och.. a ten trener, który za opłatą daje nam wycisk, do tego jeszcze ta systematyczność na treningach. Odechciewa się niektórym czasami od samego wyobrażania. Chcieliby gdyby mogli, ale przecież mogliby gdyby chcieli... Wystarczy na początku ruszyć tyłek z kanapy do sąsiadującej zazwyczaj z salonem kuchni, i tam właśnie jest rozwiązanie. To tylko kilka kroków, takich niewielkich, ale jakże dużych do tego by zacząć być FIT. Od zarania dziejów człowiek musi się karmić, musi jeść i pić aby żyć. I tutaj nie ma co używać nadmiernej filozofii, przecież jak będziesz jadł tak będziesz żył. Coś w tym jest, dlatego chcę nawiązać do tego abyśmy na początku drogi do bycia fit zaczęli od swoich własnych kuchni, lodówek i nawyków żywieniowych. Siłownia, karnety, trenerzy i reszta całej otoczki niech będzie tylko dodatkiem. Sami możemy zadbać o to co trafia do naszej kuchni, jak kucharz dobrej restauracji decyduje jakie produkty zamówić, co kupić, z czego gotować, tak samo my decydujemy co w naszych kuchniach będzie trafiało na talerz, co potem po zjedzeniu zapewni nam energię do funkcjonowania organizmu, zadba o procesy fizjologiczne oraz będzie budulcem dla progresu trenowanych mięśni. Jako despotyczni kucharze dbajmy o swoje zdrowie podczas przyrządzania posiłków, a nie tylko w sposób niechlujny wydając w aptece kilkadziesiąt złotych na kompleks witamin. Uświadamiajmy sobie, że tak naprawdę talerz nie jest śmietnikiem napędzającym niezdrowy marketing i zmuszającym nas w późniejszym czasie do konieczności redukcji tkanki tłuszczowej, czy wizyty u specjalisty z powodu niedoboru witamin lub składników mineralnych. Zdrowie to My, a My jesteśmy kucharzami w naszych kuchniach, a od kuchni zaczyna się nasza przygoda z byciem Fit. Trenując swoje nawyki żywieniowe trenujemy już całego siebie. Twój kucharz to Twój trener. Pamiętaj o tym.

/Michał Pająk. Twój kucharz Twój trener/

 

Patronat Honorowy:
Sponsor główny

Sponsorzy:

Sponsorzy Wspierający:

 

Partnerzy:

Befako - Beskidzka Fabryka Kotłów
Beskid Media - Internet/Telewizja/Telefon
Nieznani Jeźdźcy
Gremium MC Kraków
Twój kucharz Twój trener
Szkółka piłkarska FOOTBALL ACADEMY ANDRYCHÓW

 

Patroni Medialni: