Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Współpraca


 

31.01 (piątek) godz. 17.00

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza na spotkanie ze Zbigniewem Lot „Wędrowcem” – poetą. Podczas spotkania autor będzie promował swój najnowszy, szósty już tomik poezji, pt. „Z wiatrem”, który ukazał się w grudniu 2019 roku. Po spotkaniu będzie możliwość nabycia tomików poezji autora.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Zbigniew Lot jest autorem szóstego już tomiku poetyckiego. Poprzednie wydawał w latach 2004 – 2008. Był też współautorem almanachów lokalnych grup poetów amatorów z Kęt i Jastrzębia w latach 2003 – 2006.

Z wykształcenia inżynier z zawodową precyzją i wnikliwością penetruje i chłonie wszystko, co Go otacza. Konsekwentnie, od początku poezjomania nazywa się „Wędrowcem”. Epitet – pseudonim ma znaczenie dosłowne i przenośne, bowiem Poeta wędruje poprzez życie – na zewnątrz – po miejscach, krainach, zjawiskach, ale także w głąb siebie.

Odsłania tajniki własnego – subiektywnego przeżywania świata: wrażliwość na piękno natury i doniosłość ważkich wydarzeń minionych (np. wojny, biblijny Potop czy „dzieła zaklęte w pomniki wcielone”) – czy współczesne (np. pontyfikat Jana Pawła II, 11 września 2001 roku, Smoleńsk 2010 roku).

Dominantą tej twórczości jest nade wszystko miłość, wyeksponowana nawet w tytułach tomików: „Anioły Wędrowca”, „Romanse Wędrowca z Poeticą” czy „Szczęście odkrytych serc”. Miłość bowiem stanowi siłę napędowa poetyckich wędrówek Autora. (…)

Każdy z tomików ma uzasadnioną kompozycję tryptyku. Zwierzenia, myśli, uczucia, opisy i wyznania zgromadzone są w cyklach opatrzonych tytułami, i np. w tomiku I: „Aniołom”, „Od serca”, „Samo życie”, a w ostatnim VI pt. „Z wiatrem” trzy części noszą tytuły: „Z wiatrem w żaglach”, „Z wiatrem w sercu”, „Z wiatrem w świat”. (…)

/źródło: Z. Lot „Z wiatrem” | Posłowie, autor mgr Krystyna Korbut Płonka, fragment/