Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca


 

24.01 - 1.03. 2020

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza do Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie na wystawę Malarstwa Surrealistycznego autorstwa Krzysztofa Wacięgi.

Wstęp wolny!

KRZYSZTOF WACIĘGA | O sobie:

Urodziłem się w 1959 r., w 1980 r. ukończyłem Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Szereg lat pracowałem jako animator w Bielskich Studiach Filmów Rysunkowych. Zajmowałem się także tworzeniem rzeźb dla parków rozrywki w Polsce i poza jej granicami (Niemcy). Rzeźby te były różnych rozmiarów od 1 do 35 metrów, do największych zaliczyć mogę postać Guliwera. Przedstawiały one głównie postaci bajkowe, np. „Kraina bajkowa” w Rybniku Kamień.

Co do mojej twórczości malarskiej, w pierwszych latach po szkole była realistyczna. Od kilku lat zacząłem malować surrealizm i fantasy. Wszystkie prace na stronie – www.krzysztofwaciega.pl – są na sprzedaż. Wykonuję również na zamówienie kopie obrazów.